Sazenice rostlin - PRODEJ - PNOUCÍ A POPÍNAVÉ ROSTLINY

Sazenice rostlin - trvalky - popínavé a pnoucí

Stálezelené i opadavé, popínavé i pnoucí trvalky, vhodné k zakrytí plotů, zdí, sousedů a dalších nežádoucích výhledů. Některé se sami přidrží svými příchytnými destičkami, jiné se obtáčí svými dlouhými liánami. Některé druhy lze využít i jako půdopokryvné..

Hledání dle parametrů:

Řadit podle 
Výrobce 

Břečťan popínavý, tm. zelený – kořenující odnože
Břečťan popínavý, tm. zelený - Hedera helix
Nabízíme již kořenující odnože břečťanu. Péče o tyto odnože vyžaduje více pozornosti než hotové sazenice. Častější zálivku, než více zakoření a kvalitní výživnou lehce kyselou půdu. I z těchto odnoží vyrostou kvalitní rostliny. Výška rostliny v dospělosti : 12 mStanoviště: polostín – stín Půda: výživná a vlhká zahradní zeminaBřečťan je okrasná popínavá a půdopokryvná rostlina – po zakořenění na
naše cena od 18 Kč

Břečťan popínavý, tm. zelený – kořenující odnože


Břečťan popínavý, tm. zelený – sazenice - Hedera helix
Břečťan popínavý, neopadavý, tm. zelený - sazenice
Výška rostliny v dospělosti : 12 mStanoviště: polostín – stín Půda: výživná a vlhká zahradní zeminaBřečťan je okrasná  popínavá a půdopokryvná rostlina – po zakořenění na stanovišti – je to rychle rostoucí, dekorativní rostlina tm.zelené barvy se světlým žilkováním. Stále zelená a neopadavá - výborně se tvaruje může se pnout po různých konstrukcích - sama se svými příchytnými destičkami přichytí
naše cena od 48 Kč

Břečťan popínavý, tm. zelený – sazenice - Hedera helix


Hortenzie POPÍNAVÁ - Hydrangea petiolaris - sazenice 20-80cm
Hortenzie popínava - Hydrangea petiolaris - sazenice
Hortenzie popínavá je stínomilná, mohutná, opadavá liána. Zpočátku pomalu rostoucí, po řádném zakořenění narůstá velmi rychle v dospělosti až do výšky 10 - 15 metrů. Zpočátku je lépe ji vyvazovat k opoře později se přichytává sama, můžeme pěstovat i bez opory ve volném prostoru vytvoří mohutný keř – vyžaduje polostín. Pěstujeme v polostínu až stínu s hlubokou, výživnou, vlhčí a kyselejší půdou.
naše cena od 130 Kč

Hortenzie POPÍNAVÁ - Hydrangea  petiolaris - sazenice 20-80cm


Podražec velkolistý - Aristolochia durior – sazenice 30+cm
Podražec velkolistý - Aristolochia durior
  Podražec je dřevitá popínavka dorůstající 8-12 m s výraznými velkými srdčitými listy. Květem je 3–7 cm dlouhá zakřivená trubka hnědozelené barvy - kvete od května do července. Plodem je tobolka. Využívá se k pokrytí pergol, plotů, zdí apod. Spíše na polostinném stanovišti,roste dobře v každé běžné půdě.
naše cena od 145 Kč

Podražec velkolistý - Aristolochia durior – sazenice 30+cm


Přísavník RÉVOVITÝ – ovíjivý, červenenjící - Parthenocissus vitacea – sazenice
Přísavník RÉVOVITÝ – ovíjivý - Parthenocissus vitacea
Výška rostliny v dospělosti : 10 – 15 mStanoviště: slunce – polostín Půda: běžná zahradní zeminaPřísavník RÉVOVITÝ – ovíjivý, červenenjící - Parthenocissus vitacea je opadavá ovíjivá rostlina vhodná k zakrytí drátěných plotů, sousedů a dalších nežádoucích výhledů. Ploty, pergoly ale i stromy obtáčí svými dlouhými liánami, popř. můžeme vyvazovat, tam kde je potřeba. Jakýmkoliv stříháním můžete
naše cena od 35 Kč

Přísavník RÉVOVITÝ – ovíjivý, červenenjící - Parthenocissus vitacea – sazenice


Zimolez japonský - Lonicera japonica - sazenice
Zimolez japonský – panašovaný
Zimolez japonský je opadavý, 2 až 4 m vysoký keř na slunce i do polostínu. Barevně velmi zajímavý panašovaný list, popíná se dobře po mřížkách, pergolách a jiných oporách, je doporučován i jako půdní kryt. Nároky na půdu: humózní, výživná, vlhčí.
naše cena od 55 Kč

Zimolez japonský - Lonicera japonica  - sazenice


Zimolez tatarský - Lonicera tatarica – sazenice
Zimolez tatarský - Lonicera tatarica
Zimolez tatarský je nenáročný keř na slunce i do polostínu, dorůstá až do výšky 4m . Kvete v květnu až červnu růžovobílými květy, plodem jsou 0,5cm velké tm. červené bobule, pro člověka nepoživatelné. Bývá pěstován v parcích, zahradách i mimo obec jako nenáročný okrasný keř. pro jakékoliv stanoviště. Vhodný i pro živé ploty.
naše cena od 45 Kč

Zimolez tatarský - Lonicera tatarica – sazenice