JEHLIČNANY / ZAKRSLÉ

Řadit podle 
Výrobce 

Cypřišek tupolistý - Globosa - Chamaecyparis obtusa
Cypřišek tupolistý - Globosa - Chamaecyparis obtusa - sazenice
Pomalu rostoucí cypřišek  dorůstá max. výšky 3m a 2m šířky. Je velmi zajímavý svými kudrnatými šupinatými větvičkami zelené až modrozelené barvy. Stromek  je kulovitého tvaru a je vhodný i do malých zahrad, do skalek i do nádob. Dobře se mu bude dařit na slunci i v mírném polostínu běžné zemině. Mrazvzdorný až do -25C.  
naše cena od 85 Kč

Cypřišek tupolistý - Globosa - Chamaecyparis obtusa


Cypřišek zakrslý "ZELENÝ" – Chamaecyparis pisifera "FILIFERA NANA" – sazenice
Cypřišek zakrslý "FILIFERA NANA" -Chamaecyparis pisifera "FILIFERA NANA"
  "FILIFERA NANA"je zakrsle polštářovitý nitkovitý cypřišek hrachonosný. Atraktivní a velmi dekorativní svým „provázkovitým“vzhledem – zajímavými jakoby provázkovými převisajícími větvičkami. Zelený druh s velmi pomalým růstem, větvičky na zimu získávají hněděbronzový nádech. Půda jakákoliv vlhčí, lehce kyselá na chráněném stanovišti. Dobře snáší znečištění, mrazuvzdorný do -30C . Dorůstá po
naše cena od 85 Kč

Cypřišek zakrslý "ZELENÝ" – Chamaecyparis pisifera "FILIFERA NANA"  – sazenice


Cypřišek zakrslý ZLATOŽLUTÝ "FILIFERA AUREA NANA" - Chamaecyparis pisifera – sazenice 
Cypřišek zakrslý jehličnan - ZLATOŽLUTÝ "FILIFERA AUREA NANA" - Chamaecyparis pisifera  
  "FILIFERA NANA"je zakrslý jehličnan - polštářovitý nitkovitý cypřišek hrachonosný. Rostlina je atraktivní a velmi dekorativní svým „provázkovitým“vzhledem – zajímavými jakoby provázkovými převisajícími větvičkami. Zlatožlutý zakrslý jehličnatý keř s velmi pomalým růstem, větvičky na zimu získávají hněděbronzový nádech. Půda jakákoliv vlhčí, lehce kyselá na chráněném stanovišti. Dobře snáší
naše cena od 65 Kč

Cypřišek zakrslý ZLATOŽLUTÝ "FILIFERA AUREA NANA" - Chamaecyparis pisifera – sazenice 


Jalovec “Modrá hvězda“ Juniperus squamata ´Blue Star´ - sazenice
Jalovec “Modrá hvězda“ Juniperus squamata ´Blue Star´
Jalovec ´Blue Star´ dorůstá do výšky 0,5-0,7 m a šířky až 1 m. Je to poléhavý a půdopokryvný, velmi efektní jalovec s ocelově modrou barvou jehlic .Je plně mrazuvzdorný. Preferuje slunné stanoviště, kde je lépe vybarvený a hustší. Půdy vyžaduje propustné, středně vlhké.
naše cena od 85 Kč

Jalovec “Modrá hvězda“ Juniperus squamata ´Blue Star´ - sazenice


Thuja tvarovaná č.317 – sazenice
Thuja tvarovaná č.317- – sazenice
Thuja – tvarovaná rostlina je velká kolem 50-80cm. Tvar se udržuje střiháním.Vhodná do menších zahrad, předzahrádek, do skalek, vřesovišť. Půda lehčí, propustná, slabě kyselá - vyžaduje dostatek světla po pravidelný růst.
naše cena od 380 Kč

Thuja  tvarovaná  č.317   – sazenice


Thuja kulovitá ´Danica" -Thuja occidentalis – sazenice
Thuja kulovitá ´Danica" - zakrslá, kulovitá, Thuja occidentalis – sazenice
Thuja ´Danica´je malá zakrslá koule, dorůstající do 0,5m výšky i šířky, velmi pomalu rostoucí kulovitý tvar, větvičky světle zelené, v zimě s bronzovým nádechem. Vhodná do menších zahrad, předzahrádek, do skalek, vřesovišť, ale i do nádob a koryt. Půda lehčí, propustná, slabě kyselá - vyžaduje dostatek světla po pravidelný růst.
naše cena od 49 Kč

Thuja kulovitá ´Danica" -Thuja occidentalis  – sazenice


Thuja kulovitá ´Tiny Tim -Thuja occidentalis – sazenice
Thuja kulovitá ´Tiny Tim -Thuja occidentalis
Thuja ´Tiny Tim´je malá zakrslá túje, dorůstající do 0,5m výšky i šířky, kulovitého tvaru. Vhodná do menších zahrad, předzahrádek, do skalek a vřesovišť. Lze použít pro nízké tvarované živé ploty do výšky 0,5 m. Půda lehčí, propustná, slabě kyselá - vyžaduje dostatek světla po pravidelný růst.
naše cena od 95 Kč

Thuja kulovitá ´Tiny Tim -Thuja occidentalis  – sazenice


Zeravinec japonský VARIEGATA - Thujopsis dolabrata - sazenice
Zeravinec japonský VARIEGATA - Thujopsis dolabrata - sazenice
Zeravinec je pomalu rostoucí stálezelený  jehličnan zajímavý svými placatými větvičkami. Rostlina vytváří rozložité keře dorůstající až do 2 -3 m výšky a 3m šířky je vhodný do polostínu. Zeravinec japonský VARIEGATA je panašovaný  - jehlice mají  zelenou barvu a na nich se nepravidelně objevují bíle-béžové skvrny. Vyžaduje dobře propustnou a výživnou půdu a je plně mrazuvzdorný.  
naše cena od 85 Kč

Zeravinec japonský VARIEGATA - Thujopsis dolabrata - sazenice